pw. Dobrego Pasterza Ustroń

1982 r.
19 marca 1982 r. na dawnej posesji rodziny Romanów powstały pierwsze wykopy,
1983 r.
ukończono murowanie ścian pierwszego piętra, zabetonowany został strop wieńczący pierwsze piętro i strop nad drugim piętrem.
wykonane zostały wykopy pod kościelną wieżę oraz zabetonowano ten fragment do stanu zerowego.
w sierpniu wieża została zabetonowana do wysokości 9 metrów.
1984 r.
wykonano wykopy pod ściany zewnętrzne nowego kościoła.
zabetonowano ławy fundamentów,
zabetonowano dwie najniższe części stropu kościoła.
1985 r.
zabetonowano dwa następne środkowe części stropu kościoła, wymurowane zostały dwie kolejne ściany okalające kościół, skonstruowano szalunki pod środkową część stropu - w tym dwie najdłuższe ramy nośne. Wymurowano także ostatnią, największą część ściany okalającej kościół.
1986 r.
Przez cały rok trwały prace wykończeniowe dachu kościoła. Wykonane zostało prezbiterium oraz zabetonowano kanały grzewcze, zamontowane zostały okna oraz trwały prace przy betonowaniu wieży kościelnej.
5 listopada wieża została zwieńczona krzyżem.
1987 r.
18 maja, w rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II, z Przemyśla do Ustronia-Polany ks. Alojzy Wencepel przywiózł 4 dzwony o imionach: \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"święta Barbara i święty Michał\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Dobry Pasterz\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Matka Boska Wędrowniczka\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\",\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"święty Piotr i święty Paweł\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Łączna waga wszystkich czterech dzwonów wynosi 2100 kg.
W niedzielę 2 sierpnia podczas mszy świętej o godz. 15.00, biskup ordynariusz dr Damian Zimoń wmurował kamień węgielny w wieżę nowego kościoła oraz poświęcił dzwony, które usadowione zostały na kościelnej wieży 14 września.
1988 r.
Od marca do grudnia trwały prace murarsko-tynkarskie we wnętrzu świątyni.
W maju rozpoczęła się budowa przewiązki pomiędzy kościołem i zapleczem parafialnym.
Obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy dla kościoła namalowała będąca na wózku inwalidzkim niepełnosprawna solistka Opery śląskiej w Gliwicach - Hanna Rutkowska.
1989 r.
Na początku roku prowadzony był dalszy ciąg prac tynkarskich wewnątrz kościoła
Uruchomiono centralne ogrzewanie kościoła.Trwały prace związane z wykonaniem ołtarza, ambony, drzwi, prace dekoratorskie i porządkowe.
1990 r.
wykonano posadzkę z łomu marmurowego i drewniane ławki.
1991 r.
Nadal układana była posadzka.
1992 r.
W lutym ukończone zostało układanie posadzki w kościele oraz zamontowano pierwszą część witraża Dobrego Pasterza.
1993 r.
zamontowano witraż - główną postać Dobrego Pasterza.
1994 r.
W Wielką Sobotę pod witrażem Dobrego Pasterza zamontowana została nowa chrzcielnica - wykonana przez artystów lwowskich pod kierunkiem Igora Jakubowskiego.
1995 r.
Przez cały rok trwały prace związane z budową kościelnych organów
W listopadzie cały teren został odwodniony.

ks. Andrzej Gawlas

W niedziele: 9.45, 11.15, 16.30